Płytki zamiast paneli?

Wykorzystanie płytek w salonie nikogo już dzisiaj nie dziwi – mamy przecież specjalne gresy, klinkiery, imitacje cegieł na ścianę. Użycie ceramicznych materiałów to wygodne rozwiązanie, kiedy pokój wychodzi na taras, wtedy łatwo posprzątać naniesione błoto.

carrara_salon_v3_big

Pozwala też oddzielić otwarty salon od części kuchenno-jadalnej lub wręcz przeciwnie – połączyć te przestrzenie, sprawiając wrażenie, że przebywamy w rozległym apartamencie. Płytki na ścianę o różnych strukturach pozwalają stworzyć ciekawe efekty i są niezastąpione we wnętrzach w industrialnym stylu, jak też mających stwarzać nastrój starego domu. Jednak dostępne są także i płytki na podłogę w salonie, inne niż te tradycyjne. Podoba nam się beton, a nie odważymy się zostawić takiego surowego materiału w swoim domu lub boimy się o utrzymanie czystości – żaden problem.

plytki-ceramiczne-plytki-w-jadalni

A modern dining table set

Coraz częściej producenci płytki Paradyż na przykład oferują także imitacje drewna, parkietu i paneli czy innych materiałów. Takie rozwiązanie jest łatwiejsze do umycia, nie wymaga pielęgnacji jak drewno i jego pochodne, jest znacznie trwalsze niż laminaty i wykładziny. Na pierwszy rzut oka jest natomiast nie do odróżnienia przy dzisiejszych technologiach, ma nawet odpowiednią fakturę. Świetnie sprawdzi się wraz z ogrzewaniem podłogowym. Polecam modne kafelki łazienkowe.

plytki-w-salonie-15-najmodniejszych-13

podloga-w-modnym-szarym-kolorze-2Więcej zobaczysz na stronie producenta.

Post Author: admin

4 myśli o “Płytki zamiast paneli?

 • Kamil

  (Styczeń 26, 2017 - 12:02 pm)

  Jak się ma kuchnie otwartą, jadalnie, salon i są jednakowe płytki na podłodze to wygląda optycznie na bardzo dużą przestrzeń.

 • Łucja

  (Styczeń 26, 2017 - 12:09 pm)

  Uważam że płytki są bardzo praktyczne nawet przy małych dzieciach. Mam małą córcię, która uwielbia dbać o kwiaty i zawsze je przeleje wodą, czasem zauważę czasem nie, panele to dawno by wypaczyło a płytki dobrze się mają. Każdemu polecam.

 • Franek

  (Styczeń 26, 2017 - 12:12 pm)

  Te płytki które wyglądają jak beton – super pomysł!

 • Basia

  (Styczeń 26, 2017 - 12:18 pm)

  Moje dzieciaki nie zdejmują butów i często biegają po całym domu. Drewno lub panele ciężko by mi było doprowadzić do porządku a płytki są dużo łatwiejsze do utrzymania w czystości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>